Denizlililer teleferiği çok sevdi

31-10-2015


Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Denizlililere söz verdiği teleferik hizmete girmesinin ardından vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşmaya devam ediyor. Bir ay boyunca Denizlililere ücretsiz hizmet verecek teleferik günde 10.000 kişiye hizmet verebilirken, her gün 7'den 70'e binlerce kişi teleferik ve Bağbaşı Yaylası'nın keyfini çıkartıyor. İki hafta içinde teleferiği kullanan kişi sayısının 100 binin üstüne çıkacağına dikkati çeken Başkan Zolan, "Denizlimize demek ki doğru bir proje yapmışız" dedi.

Denizli'de birçok ilklere imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi kentin uzun süredir hayali olan teleferik projesini tamamlayarak yaklaşık iki hafta önce hizmetine sundu. Teleferik ve Bağbaşı Yaylası'nı içine alan kompleks proje her gün binlerce Denizlilinin akınına uğrarken, zirveye çıkan vatandaşlar manzaranın, doğal güzelliklerin ve yayladaki tesislerin keyfini sevdikleriyle beraber çıkartıyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, zaman zaman Denizli turizmini bir adım daha ileriye götürecek olan bölgeyi ziyaret ederek vatandaşların mutluluğuna ortak oluyor. Başkan Zolan, yaklaşık iki haftada onbinlerce kişinin teleferiğin ve yaylanın keyfini yaşamak için geldiğini anlattı. Başkan Zolan, "Vatandaşlarımız gerçekten çok yoğun ilgi gösterdi. Bazen kuyruklarımız bir kilometreyi geçti. İki-üç saat sıra bekleyen vatandaşlarımız oldu. Bu teleferik hayalimizin gerçekleşmesinin ne kadar doğru olduğunun ve yaptığımız işin vatandaşın arzusuyla ne kadar uyumlu olduğunun bir göstergesidir" diye konuştu.

"Günde 10 bin vatandaşımızı taşıyabiliyoruz"

Teleferikle ilgili beklemediği yoğun bir talebin olduğunu kaydeden Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Ben vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Tabi bir ay ücretsiz olacak demiştik ve bundan sonra da inşallah çok cüzi bir ücretle bunu sürdüreceğiz. Amacımız teleferikten para kazanmak değil, vatandaşlarımızı yayla ile buluşturmak. Teleferiğin ve yaylanın keyfini yaşatmak. Hafta sonları daha da yoğun oluyor. Tabi bir de Cumhuriyet Bayramımızın ertesi günü tatil olması sebebiyle de yoğun bir sıra var. Günde 10 bin vatandaşımızı taşıyabiliyoruz, kapasitemiz saatte bin kişiyi taşımak için yeterli." Mevsim sebebiyle akşamları serin olduğunu ifade eden Başkan Zolan, "Ama yoğun ilgi karşısında da saati uzatmak durumunda kalıyoruz. Talebi karşılamak için hiç durmadan sabahın erken saatlerinde başlayarak hava kararıncaya kadar teleferiğimizi çalıştırıyoruz ve her gün binlerce vatandaşımızı burada misafir ediyoruz. Bu noktada bir kaç gün içinde tahminim 100 bini aşacağız."

İki haftada 100 bin kişiyi aşacak

İki hafta içinde teleferiği kullanan kişilerin 100 binin üstüne çıkacağına dikkati çeken Başkan Zolan, "Denizlimize demek ki doğru bir proje yapmışız. Vatandaşlarımızla örtüşen bir proje yapmışız. Onların da arzusuymuş. Yaptığımız anketlerde ve sohbetini yaptığımızda da insanlarımızın o heyecanını gözlerindeki ışıltıyı görüyorduk zaten. Başlamadan önce vatandaşlarımızla bu diyalogu kurmakta çok önemliydi. Şükürler olsun ki hedefe ulaştık. Allah'ım inşallah kazasız belasız güle güle kullanmayı nasip etsin. İnşallah 12 ay boyunca teleferiğimizi ve yaylamızı kullanacağız" dedi.